Sądecki Camp

Atrakcje w okolicy

Sądecki Camp

Odkryj uroki Sądecczyzny

Pobyt w Sądecki Camp to nie tylko relaks wśród natury, ale także doskonała okazja do odkrywania niezwykłych miejsc w okolicy. Region obfituje w atrakcje turystyczne, które zachwycą miłośników przyrody, historii i aktywnego wypoczynku.

Bezpośrednio spod campingu prowadzą malownicze trasy piesze i rowerowe, idealne na rodzinne wycieczki lub dłuższe wędrówki po Beskidzie Sądeckim. W pobliżu znajdują się także urokliwe miejsca wypoczynkowe nad Dunajcem, a lokalne lasy i punkty widokowe oferują niezapomniane krajobrazy.

Dla tych, którzy lubią zwiedzać, w okolicy nie brakuje atrakcji kulturowych i przyrodniczych – od rezerwatów, przez zabytki i miejsca o wyjątkowym znaczeniu historycznym, aż po nowoczesne obiekty rekreacyjne dla dzieci i dorosłych.

To wyjątkowe miejsca, gdzie aktywność fizyczna łączy się z nauką i niezapomnianą przygodą. To atrakcja dla osób w każdym wieku – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dzięki różnorodnym trasom, dostosowanym do różnych poziomów trudności, każdy znajdzie wyzwanie na miarę swoich możliwości.
Zobacz szczegóły
Park linowy Lemur
9 min pieszo
16 VI 1999 Ojciec Święty Jan Paweł II dokonał na starosądeckich błoniach kanonizacji błogosławionej Kingi. Według ogólnego planu pielgrzymki, po uroczystości Ołtarz Papieski miał być rozebrany, a świadkiem historycznego wydarzenia pozostać miała mała kapliczka z figurą Pana Jezusa „frasobliwego”. Zainteresowanie pielgrzymów i turystów Ołtarzem wpłynęło jednak na decyzję władz samorządowych oraz ks. Biskupa Ordynariusza aby cały Ołtarz, jako niezwykła pamiątka pozostał na miejscu.
Ołtarz Papieski i Muzeum Jana Pawła II w Starym Sączu
12 min rowerem
Źródełko św. Kingi w Starym Sączu znane jest ze swej cudownej mocy od kilkuset lat. Znajduje się ok 100 metrów od baszty klasztornej, idąc wzdłuż murów klasztornych i po pokonaniu kilku schodków. Ocembrowane źródełko zlokalizowane jest przy kutym ogrodzeniu, na dobrze oznakowanym Trakcie św. Kingi. Ujęcie wody tryska z metalowej rurki a nadmiar wody wpada w schludnie wyglądającą kamienną obudowę. Ze źródełkiem związane jest kilka miejscowych legend.
Źródełko i kapliczka św. Kingi
11 min rowerem
Powstała ona z okazji 170 rocznicą bitwy pod Ostrołęką – jednej z bitew powstania listopadowego, w której walczył Józef Bem. Przez bramę można wejść na skwer Sandora Petöfiego, wybitnego węgierskiego poety, przywódcy węgierskiej Wiosny Ludów i adiutanta generała Józefa Bema. Znajduje się tam jego popiersie i drewniane kopijniki poświęcone związanym z Tarnowem Węgrom.
Brama Seklerska w Starym Sączu
9 min rowerem
Klasztor został zbudowany w latach 1601 – 1604 przez Jana de Simoni. Zabudowania klarysek stanowiły najmocniejszy punkt obrony, do dzisiaj zachowała się jedna baszta. Klasztorny młyn był niegdyś napędzany strumykiem, który podobno powstał dzięki cudowi św. Kingi.
Klasztor sióstr Klarysek w Starym Sączu
9 min rowerem
Jest to budowla gotycka, częściowo przebudowana w czasie baroku. Jest to świątynia murowana, wzniesiona z kamienia i cegły. Kościół posiada jedną nawę z węższym prezbiterium, zamkniętym trójbocznie, przy którym od strony północnej jest umieszczona zakrystia z dawnym skarbcem znajdującym się na piętrze.
Kościół Św. Elżbiety Węgierskiej
10 min rowerem
Pierwszy rynek brukowano aż 11 lat, a przy nim stanęło 25 domów, z czego do dziś zachowało się w takim układzie 22. Z każdego naroża Rynku odchodzą dwie prostokątne ulice, tak jak to było podczas tworzenia miasta.Ten wielki, prostokątny plac wyłożony jest brukiem z naturalnych granitowych otoczaków przyniesionych Dunajcem z Tatr!
Rynek w Starym Sączu
9 min rowerem
Kamieniczka jako jedyna przetrwała po wielkim pożarze w 1795 roku i zachowała XVII wieczny, barokowy charakter. Po wojnie w pomieszczeniach budynku urządzono muzeum. Zgromadzono ok. 2000 eksponatów, w tym wiele cennych starodruków, sztukę ludową i pamiątki bogatej historii miasta. W 2004 r. urządzono Izbę Pamięci ks. Józefa Tischnera, upamiętniające życie i myśli wybitnego filozofa i pisarza związanego ze Starym Sączem.
Dom na dołkach - Muzeum Regionalne
9 min rowerem
Piętrowy, z licznymi architektonicznymi detalami należy do najładniejszych w mieście. Po I wojnie światowej ruszył tutaj pierwszy kinematograf w mieście. Najstarsi starosądeczanie pamiętają jeszcze jak posłaniec na rowerze przywoził rolki z filmami z Nowego Sącza. Przed każdym seansem na dziedzińcu Sokoła ustawiano agregat prądotwórczy napędzany silnikiem benzynowym. Kino było urozmaicane częstymi przerwami, bo albo agregat niedomagał albo film się zacinał.
Kino Sokół w Starym Sączu
9 min rowerem
Spiralna, fantazyjna i jedyna w swoim rodzaju, platforma znajduje się na otwartej przestrzeni na wysokości ok. 550 m n.p.m., ok. 200 m nad Doliną Popradu. Platforma o spiralnym kształcie góruje nad Doliną Popradu, rozpościerają się z niej wspaniałe widoki na Beskid Sądecki, szczególnie Pasmo Radziejowej, Poprad, Kotlinę Sądecką i odległy Beskid Wyspowy.
Platforma Widokowa Wola Krogulecka
55 min rowerem
Skansen w Nowym Sączu został utworzony w 1975 roku. Do dnia dzisiejszego na terenie około 20 hektarów zgromadzono ponad 70 unikalnych historycznych obiektów, przede wszystkim architektury drewnianej z ziemi sądeckiej. Są tutaj świątynie, chałupy, stodoły, stajnie, budynki gospodarcze, spichlerze, studnie, warsztaty rzemieślnicze a nawet wiejska szkoła. Materiał pobrany ze strony mojamalopolska.pl, prezentującej ciekawe miejsca w Małopolsce i różne ciekawostki dotyczące tego regionu.
Sądecki Parki Etnograficzny - Nowy Sącz
35 min rowerem
Park Strzelecki w Nowym Sączu to 10-hektarowy teren wypełniony atrakcjami dla odwiedzających w każdym wieku. Amfiteatr wraz z projektowanymi w obrębie parku elementami małej architektury stanowi spójne pod względem architektonicznym rozwiązanie, a cały układ wpisany zostanie w obszar zieleni parkowej. Najmłodsi zyskali nowocześnie wyposażone place zabaw z sadzawką i mokrą piaskownicą, a młodzież i dorośli – pętlę gimnastyczną oraz wiele innych atrakcji.
Park Strzelecki i Amfiteatr w Nowym Sączu
20 min rowerem
Zabytkowe małopolskie miasteczka z rynkami, na których życie wydaje się płynąć w zwolnionym tempie, przyciągają coraz więcej turystów. Taki klimat ma także współczesne Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu, które przedstawia typową dla Galicji zabudowę i pokazuje zawody, o których świat zdał się zapomnieć. To część Sądeckiego Parku Etnograficznego, który jest największym skansenem regionalnym w Małopolsce.
Miasteczko Galicyjskie - Nowy Sącz
40 min rowerem
Zamek, położony na wysokim wzgórzu (463 m n.p.m.) na prawym brzegu Popradu. Został zbudowany prawdopodobnie na przełomie XIII i XIV wieku; niektórzy XIX-wieczni autorzy sugerowali, że początki najstarszej części budowli, czyli kamiennej wieży, mogą sięgać XII wieku; obecnie datuje się ją na XIII wiek.
Zamek w Rytrze
55 min rowerem
Wodospad Wielki – znajduje się na Majdańskim Potoku spływającym głęboką doliną w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Wodospad znajduje się na osiedlu Majdan w odległości ok. 2,5 km od kościoła w Obidzy. Przejść do niego można drewnianą kładką. Jest to naturalny wodospad o wysokości 5 m na progu skalnym.
Wodospad w Obidzy
1godz. 5 min rowerem
Zamek, położony na wysokim wzgórzu (463 m n.p.m.) na prawym brzegu Popradu. Został zbudowany prawdopodobnie na przełomie XIII i XIV wieku; niektórzy XIX-wieczni autorzy sugerowali, że początki najstarszej części budowli, czyli kamiennej wieży, mogą sięgać XII wieku; obecnie datuje się ją na XIII wiek.
Zamek w Rytrze
20 min rowerem
Przewijanie do góry